Galériák

ÖSSZEFOGLALÓ AZ ISTENES VERSEK A MAGYAR IRODALOMBAN ELNEVEZÉSŰ SZAVALÓVERSENYRŐL

2024. február 9-én, pénteken 10 órakor rövid közös megnyitóval, köszöntővel, áhítattal indult az Istenes versek a magyar irodalomban elnevezésű Kárpát-medencei szavalóverseny a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon Szalay Sámuel dísztermében.

Ebben a tanévben a középiskolás kategória mellett az általános iskolák 7-8. osztályosainak is meghirdettük a versmondó versenyt. A középiskolás kategóriában versenyzők részére a Szalay Sámuel díszteremben folyt a versenyzés. A 7-8. évfolyamos tanulók versenyhelyszíne pedig a Diákotthon imaterme volt.  

A középiskolás (9-12. évfolyam) zsűri: 

 Dr. Kecskés Judit - a zsűri elnöke, egyetemi docens, tanulmányi dékánhelyettes 

A középiskolás zsűri további tagjai: 

  • Dr. Menyhárt Szabolcs, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal Főigazgatója, egykori diákunk 

  • Dr. Olajos István, a Miskolci Egyetem Állam –és Jogtudományi Karának egyetemi docense 

  • Visnyiczki Bence, a Miskolci Nemzeti Színház színművésze 

Az általános iskolás korosztály (7-8. évfolyam) zsűri: 

Hangóné Birtha Melinda- a zsűri elnöke, a Miskolc-Avasi Református Gyülekezet lelkipásztora, az Éltető Lélek Irodalmi Kör vezetője, a Reforrás református folyóirat szerkesztője   

Az általános iskolás korosztály (7-8. évfolyam) zsűri további tagjai: 

  • Petró Emőke, református lelkipásztor, vallástanár, a TIREKIFI munkatársa 

  • Szabó Sándor, a Lévay József Közművelődési Egyesület elnöke, nyugalmazott református lelkipásztor 

  • Dr. Jacsó Pál, jogász, író, költő, a Miskolc-Avasi Református Gyülekezet presbitere 

 

A 7-8. osztályosok kategóriájában 32 tanuló érkezett hozzánk 14 intézményből/ általános iskolából, és 23 középiskolás (9-12. évfolyamos) 9 intézményből. 

 Határon túlról a kárpátaljai Péterfalvai Református Líceumból is jöttek versenyzők. 

Az általános iskolás korosztály (7-8. évfolyam) versenyeredménye: 

Arany minősítés: 

 
 
 
Felkészítő tanár
Kónya Barnabás 
Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon 
Povázsayné Barkó Krisztina 
 
Szendrei Ármin 
Jókai Mór Református Általános Iskola és AMI, Miskolc 
Szendrei Csilla 

 

 Ezüst minősítés: 


 
 
 
Felkészítő tanár 
Matesz Lia Zorka 
Edelényi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola 
Kubi Judit 
 
Tóth Léna Zsófia 
 
Kazinczy Ferenc Református Általános Iskola, Tiszaújváros  
 
Gyarmati Anikó 

 

Bronz minősítés: 

 
 
 
 
Felkészítő tanár 
Kiss Kinga Dzsennifer 
Jókai Mór Általános Iskola, Sárrétudvari 
Petrov-Todorov Péterné 
Turányi Miklós Ábel 
Hernádnémeti Általános Iskola Kossuth Lajos Tagiskolája, Újcsanálos 
Csáki Katalin 

 

 Különdíjak:  

 
 
 
 
 
Felkészítő tanár 
A TIREKIFI különdíja 
Bihari Tamara 
Jókai Mór Általános Iskola, Sárrétudvari 
Petrov-Todorov Péterné 
Az Avasi Gyülekezet különdíja 
Éles Zsolt Gyula 
Jókai Mór Általános Iskola, Sárrétudvari 
Petrov-Todorov Péterné 
A Lévay József Közművelődési Egyesület különdíja 
Rozgonyi Anna 
Pitypalatty-völgyi Református Körzeti Általános Iskola, Parasznya 
Tóthné Szternai Ágota Sára 
A TIREK különdíja 
H. Bolobás István 
Hernádnémeti Református Általános Iskola 
Molnárné Fesüs Mónika 
A Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon különdíja 
Anda Borostyán 
Figedy János Általános Iskola, Noszvaj 
Majnár Zsuzsanna 
A Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon különdíja 
Béres Julianna 
Edelényi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola 
Szőrné Zsigrai Judit 

 

A 7-8. osztályos kategória helyezettjei és különdíjas díjazottjai a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon magyar emelt szintű képzésére való jelentkezéskor (a 2023/24-es vagy a 2024/25-ös tanévben) a szóbeli tantárgyi felvételi memoriter részére maximális pontot kapnak, vagyis ebből a részből nem kell vizsgát tenniük. 

 

A középiskolás (9-12. évfolyamos) korosztály versenyeredménye: 

Arany minősítés: 

 
 
 
 
 
Felkészítő tanár 
Szabó Luca 
Bocskai István Református Oktatási Központ, Halásztelek 
Farkas Gábor 
Viszlai Anna Rozália 
Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma 
Csákiné Győri Beáta 
Tóth Lőrinc Ágoston 
Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon 
Povázsayné Barkó Krisztina 

 

 Ezüst minősítés:  

 
 
 
 
 
Felkészítő tanár 
Mizsei Molli 
Baksay Sándor Református Gimnázium, Kunszentmiklós 
Takácsné Nagy Anikó 
Szabó Emma 
Bocskai István Református Oktatási Központ, Halásztelek 
Farkas Gábor 
Tar Boldizsár 
Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma 
Csákiné Győri Beáta 

 

Bronz minősítés: 

 
 
 
 
 
Felkészítő tanár 
Matesz Sára 
Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon 
Szűcsné Bottka Krisztina 
Banka Kamilla 
Péterfalvai Református Líceum (Kárpátalja) 
Bohut Andrea 
Plavecz Kincső 
Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma- Dóczy Gimnázium 
Perla Erzsébet 

 

 

Különdíjak:  

 
 
 
 
 
 
Felkészítő tanár 
A Miskolci Egyetem különdíja 
Viszlai Anna Rozália 
Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma 
Csákiné Győri Beáta 
A Borsod- Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal különdíja 
Mizsei Molli 
Baksay Sándor Református Gimnázium, Kunszentmiklós 
Takácsné Nagy Anikó 

 

A TIREK különdíja 
Plavecz Kincső 
Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma- Dóczy Gimnázium 
Perla Erzsébet 
A Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon különdíja 
Újfalusi Blanka 
Péterfalvai Református Líceum (Kárpátalja) 
Bohut Andrea 
A Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon különdíja 
Matesz Sára 
Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon 
Szűcsné Bottka Krisztina 

 

Szeretettel gratulálunk minden versenyzőnek és felkészítő tanárnak! Külön köszönjük a zsűri munkáját is! 

 

A magyar munkaközösség tagjai 

Miskolc, 2024. február 18. 

 

 

 

Galériák

Hirdetmények

Gála Lévay 30.

Tovább

felvételi rangsorok 2024

Tovább