Ugrás a tartalomra Ugrás a főmenüre Ugrás a láblécre

Húsvéti csendesnap a Lévayban

A tavaszi szünet előtti utolsó napon lélekben együtt készültünk a húsvéti ünnepekre csendesnapunkon.

Az áhítatot iskolalelkészünk, Estók István tartotta a tornateremben, melyet Petró Balázs ének-zene tanárunk a Lévay Kórussal együtt tett még emelkedettebbé, akik közös éneklésre invitálták a Lévay közösségét.

Húsvéti csendesnap 2026

Ezután Tóth Tamás, a Miskolc-Tetemvári Református Egyházközség beosztott lelkészének ünnepi gondolatait hallgathattuk meg.

A Lévay Újság idei második, húsvéti lapszámának bemutatása is megtörtént, melyet Lovász László magyar nyelv és irodalom, történelem szakos tanár a Kazinczy Önképzőkör tagjaival készített. Az új szám beköszöntőjét Estovk Eszter olvasta fel, melyet ő maga fogalmazott meg. A Lévay Újság második száma honlapunkon is elérhető IDE kattintva.

A kibocsátó istentiszteletet a Kossuth utcai református templomban tartottuk, igét hirdetett Fukász László iskolaügyi tanácsos, lelkipásztor, valamint Dr. Simon Zoltán főigazgató gondolatait is meghallgathattuk.

A Lévay Kórus itt is hozzájárult az ünnepi emelkedett hangulathoz, vezényeltek: Petró Balázs és Klein Petra.