Ugrás a tartalomra Ugrás a főmenüre Ugrás a láblécre

250 vendég előtt ünnepeltük a Lévay tehetségeit az Aranyosok Gáláján

Június 11-én ünnepi hangulat töltötte be a Tiszáninneni Református Egyházkerület Székházának Nagytermét, ahol mintegy 250 szülő, diák, pedagógus és meghívott vendég részvételével rendeztük meg az idei Aranyosok Gáláját, amely rendhagyó módon Jótékonysági Művészeti Tehetséggálaként valósult meg.

Rendezvényünkön köszönthettük a Tiszáninneni Református Egyházkerület képviseletében Dr. Molnár Pál főgondnok urat, valamint iskolánk egykori igazgatóját, Dr. Ábrám Tibor igazgató urat. A gálát Dr. Simon Zoltán főigazgató úr nyitotta meg, aki beszédében a tehetséggondozás, a közösségépítés és az értékalapú nevelés jelentőségét hangsúlyozta.

A programot megelőzően az érdeklődők az Imateremben megtekinthették iskolánk drámacsoportjának országos sikert aratott előadását, a Barguzin című produkciót, amely az Országos Diákszínházi Fesztiválon elnyerte a „Legőrültebb előadás” díját Szűcsné Bottka Krisztina tanárnő és Szűcs Tamás rendezésében.

A gála különleges pillanata volt a Lévay József születésének 200. évfordulója alkalmából rendezett emlékév eseményeit bemutató médiakisfilm vetítése. A szülők és vendégek betekintést nyerhettek a bicentenáriumi programsorozat legemlékezetesebb eseményeibe, valamint abba a sokszínű közösségi és kulturális munkába, amely méltó módon állított emléket iskolánk névadójának.

Az esemény középpontjában természetesen diákjaink álltak. A tanév során elért kiemelkedő tanulmányi, művészeti, sport- és közösségi eredmények elismeréseként összesen 111 diák 191 oklevelet vett át a különböző munkaközösségek vezetőjétől képviselőjétől. Az elismerések mögött számtalan verseny, fellépés, kutatómunka, sportteljesítmény, közösségi szolgálat és kitartó felkészülés állt.

A művészeti programok méltó keretet adtak az ünnepségnek. Kónya Barnabás (10.A) színvonalas versmondással idézte meg Lévay József költészetét, majd bűvészprodukciójával is elkápráztatta a közönséget. Nagy Fruzsina (10.E) országos versenyeredményeihez méltó előadásban tolmácsolta Szabó Lőrinc Tücsökzene című művének részletét.

A zenei fellépések különösen emlékezetessé tették a délutánt. A Petró Balázs és Klein Petra ének-zene tanárok által vezetett és vezényelt Lévay Kórus, a Lévay Kamarakórus és a Lévay Nőikar előadásai mellett nagy sikert aratott a BBB zenekar fellépése is, amelynek tagjai között iskolánk tehetséges diákja, Szilvai Mátyás is színpadra lépett édesapjával együtt. A változatos zenei produkciók jól tükrözték intézményünk sokszínű művészeti életét.

Aranyosok Gálája 2026. június 11.
Fotók: Csapó Olívia, Madarász Rebeka

A rendezvény során bemutatásra került a 2025/2026-os tanév tehetséggondozó munkájáról szóló összefoglaló is. A beszámoló rámutatott arra, hogy mentorprogramjaink, versenyeink, nemzetközi kapcsolataink, pályázati sikereink és innovatív kezdeményezéseink révén a Lévay tehetséggondozó rendszere tovább erősödött. Különösen büszkék vagyunk arra, hogy intézményünk Minősített Tehetséggondozó Műhelyként (MTM) működik, amely szakmai és anyagi támogatásával is hozzájárul a tehetségek felismeréséhez, fejlesztéséhez és kibontakoztatásához. Az MTM-programok, az iskolai mentorálás, valamint a sikeres pályázatok révén diákjaink számos olyan lehetőséghez jutnak, amelyek országos szinten is kiemelkedővé teszik iskolánk tehetséggondozó munkáját.

Az idei Aranyosok Gálája egyben jótékonysági esemény is volt. A résztvevők adományaikkal a nyolcévfolyamos képzés további fejlesztését támogathatják a Pro Renovanda Alapítványon keresztül. A felajánlások hozzájárulnak ahhoz, hogy a jövőben még több lehetőséget biztosíthassunk diákjaink számára tehetségük kibontakoztatására.

A gála végén a résztvevők szeretetvendégségen vehettek részt, amely kiváló alkalmat teremtett a kötetlen beszélgetésekre, az eredmények közös megünneplésére és a közösségi kapcsolatok erősítésére.

Köszönöm minden fellépő diáknak, felkészítő pedagógusnak, szervezőnek, támogatónak és szülőnek, hogy részesei voltak ennek a felemelő ünnepnek. Büszke vagyok arra a 111 diákra, akik teljesítményükkel példát mutattak közösségünk számára, és hálás vagyok azért, hogy együtt ünnepelhettük a Lévay tehetségeit.

Gratulálok valamennyi díjazottnak, fellépőnek és a kollégáknak áldozatos munkájához! Külön szeretném megköszönni Szilágyi Benjáminnak, a Digitális Tevékenységi Rendszer munkaközösség-vezetőjének a konferálásban és a gála házigazdájaként vállalt szerepét.

Sáfrány-Tóth Katalin, közösségfejlesztési főigazgatóhelyettes beszámolója, a rendezvény szervezője, MTM tehetségkoordinátor