A 2025-2026-os tanévben ötödik alkalommal volt a diákigazgató választási kampány zöld kampány. A tavalyi kampányhoz hasonlóan idén is törekedtek az osztályok az ökoiskolához méltó diákigazgató választáshoz.
Az étkeztetéshez papírpoharakat, illetve tálcákat használt mindenki. A lassan lebomló műanyag tárgyakat kiiktattuk az életünkből. Az ételeket egytől-egyig takarékosan igyekeztek elkészíteni, de ha keletkezett maradék, akkor azt az osztályok közösen elfogyasztották.
A berendezéshez idén is használtak raklapokat, szalmabálákat, illetve otthonról hozott díszítéseket. Valamint folyamatosan takarítottak az osztályok a forgalmasabb helyeken, hogy a szemét a szemétgyűjtőkbe kerüljön, és tiszta környezetben élvezhesse minden diák a programokat.
AZ 50 forintos üvegekből összegyűlt összeget ismét jó célra használták, az “Alapítvány a gyermeksebészeti betegekért” alapítványnak adták.
Az osztályok kampány filmjeikben ismét megjelent a természet közelsége.
Továbbra is azon dolgozunk majd, hogy a kampány élvezetes maradjon a diákok számára, de a környezetünket se terheljük vele a kelleténél jobban.